Znamy laureatów Szkolnego Konkursu Poetyckiego „Józef Bem – bohater wolności”

„(….) wolność to królestwo dobrych słów
Mądrych myśli pięknych snów
To wiara w ludzi”
Wolność M.Grechuta

Tegoroczna VII edycja Szkolnego Konkursu Poetyckiego, inspirowanego tematem wolności, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej I Liceum Ogólnokształcącego. Spośród bogatego zbioru wierszy Jury wybrało teksty wyróżniające się wyobraźnią twórczą, wrażliwością poetycką i wirtuozerią formy W gronie laureatów, którzy 14 marca 2024 r. zostali nagrodzeni podczas uroczystej akademii z okazji Święta Patrona Szkoły, znaleźli się:

• I miejsce – Tymoteusz Janczewski – klasa IV D,
  • II miejsce – Emilia Brulińska – klasa IV G,
  • III miejsce (ex aequo) – Mateusz Pędzich – klasa II B, Krystian Zaniewski – klasa II B.

wyróżnienie:

• Lia Sierant – klasa II B,
  • Anna Wilk – klasa III B.

Gratulujemy laureatom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy w swoich wierszach przypomnieli, że poezja to kawałek jakby innego świata dziejącego się w naszym świecie, dając tym samym chwilę odpoczynku i zapomnienia.

Organizatorzy konkursu:
E .Bucińska