Wycieczka na warsztaty języka angielskiego i do Muzeum PRL

W dniu 18.04.2024 r. odbyła się wycieczka do Warszawy na warsztaty języka angielskiego.

Zajęcia prowadził Thomas Liggett, native speaker z Manchesteru, a dotyczyły one kultury Wielkiej Brytanii i akcentów, które występują na Wyspach. Najpierw uczniowie mieli okazję zapoznać się z wieloma aspektami kulturowości i porównać kulturę angielską z kulturą polską. Następnie pracowali nad różnymi angielskimi akcentami – Cockney z Londynu, Scouse z Liverpoolu czy RP (received pronunciation) z całego obszaru Wielkiej Brytanii.

Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum PRL. Uczniowie zobaczyli, jak wyglądało życie ich rodziców i dziadków bez płaskich telewizorów, elektrycznych samochodów, nie mówiąc już o mediach społecznościowych. Przewodnicy opowiedzieli nam, czym była gruźliczanka, „blondyna” czy też, jak pakowało się 4 – osobową rodzinę do samochodu FIAT 126p – popularnego malucha. Licealiści poznali codzienność czasów PRL, gdy w sklepach królował ocet, papier toaletowy kupowało się zawieszony na sznurku, a pomarańcze jadło się tylko dwa razy w roku.

Opiekunami wycieczki były: Pani Marta Łomacz, Pani Małgorzata Pieńkos i Pani Izabela Edyta Dąbrowska.

Wycieczka warsztaty j. angielskiego i Muzeum PRL (18.04.2024)