Spektakl pt. „Na pierwszy rzut oka”

Dn. 06.06.2024 r. uczniowie klas 2c i 3c pod opieką pedagogów, Pani Izabeli Edyty Dąbrowskiej oraz Pani Jolanty Grzybowskiej uczestniczyli w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce w wyjątkowym spektaklu Teatru Polonia pt. „Na pierwszy rzut oka” (dramat autorstwa Susie Miller).

Znakomita aktorka, Maria Seweryn, brawurowo wcieliła się w rolę Tessy – adwokatki, będącej u progu wielkiej kariery. Bohaterka staje nagle wobec dramatycznego wyboru, gdy sama trafia na salę sądową, w nieznanej sobie wcześniej roli świadka, w swojej osobistej sprawie. Musi zdecydować, czy zaryzykuje wszystko, aby przeciwstawić się bezdusznemu prawu i patriarchalnym układom. Przedstawienie to stanowi niezwykle mocny głos w sprawie przemocy seksualnej.

Gratulujemy Pani Marii Seweryn niezwykłej gry aktorskiej w fantastycznej oprawie muzycznej, zwieńczonej brawami na stojąco, a także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.

Pedagodzy:
Izabela E. Dąbrowska,