Lato, lato, lato echże Ty!

W piątek, 21 czerwca społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce uroczyście zakończyła rok szkolny 2023/2024.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przygotowali oni montaż słowno-muzyczny, którego akcja działa się w kawiarni tuż po uroczystości zakończenia roku szkolnego. Wspomnienia związane z minionym rokiem szkolnym urozmaicały recytacje wierszy naszej absolwentki Emilii Brulińskiej, Rafała Lasoty: „Moje letnie wakacje”, Adama Asnyka: „Letni Wieczór”, a także wykonania muzyczne naszych uczniów następujących piosenek: „Wiosna”, „Małomiasteczkowy”, „Dni, których jeszcze nie znamy.”

Pani dyrektor Anna Maksimowska podsumowała miniony rok szkolny i podziękowała nauczycielom za ich pracę, a uczniom życzyła udanych wakacji i dalszych sukcesów w nauce.

Głos zabrał również wiceprezydent miasta Ostrołęki, Stanisław Kubeł. Podzielił się on swoimi wspomnieniami ze szkolnych lat i zachęcił uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i dążenia do realizacji swoich marzeń.

Uroczystość była także okazją do wręczenia nagród najlepszym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a także odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach o zasięgu krajowym.

W ten oto sposób społeczność naszej szkoły przywitała wakacje!