Szkolny Rejs na Mazurach

W dniach 16-20 września (od poniedziałku do piątku), uczniowie różnych klas naszej szkoły przebywali na wycieczce żeglarskiej po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Żeglowaliśmy po jeziorach Tajty, Kisajno, Dargin, Kirsajty, Święcajty i Mamry. Odwiedziliśmy Piękną Górę, Piękny Brzeg, Węgorzewo, Dziki Harsz, Giżycko. Zwiedziliśmy Cmentarz wojenny Jägerhöhe 1914 – 1918 w Węgorzewie, Muzeum II wojny światowej w Mamerkach, mieszczące dioramy oraz kompleks niemieckich bunkrów zbudowanych w latach 1940–1944. Most obrotowy w Giżycku. Kąpiele odbywały się na kąpielisku w Węgorzewie oraz w jeziorach przy niespotykanie ciepłej jesiennej wodzie.

Najważniejszy cel i idea wycieczki – żeglarstwo i integracja, zostały spełnione wzorowo.

Zapraszam na kolejny rejs w czerwcu 2025.

Marek Baczewski

Rejs żeglarski – Mazury (16-20.09.2024)