Mazowsze i Kujawy były nasze!

W dniach 6 do 8 września 2023 r. maturzyści z klas IV a, IV b, IV f i IV g poznawali walory historyczne i fizycznogeograficzne słonecznego Torunia – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO: zwiedzili Muzeum Ratusz Staromiejski a z Wieży Ratuszowej (200 schodów) podziwiali polskie Miasto Aniołów. Dużo emocji wzbudziło pieczenie pierników, eksponaty w Muzeum Podróżników oraz Dom Mikołaja Kopernika. W Domu Legend Toruńskich salwy śmiechu wzbudzały zdolności aktorskie uczestników odtwarzających postacie z toruńskich opowieści; wieczorem Fontanna Cosmopolis, Aleja Piernikowa i Toruń „by night”.

Uczniowie badali zawartość soli w solankach tężni w Ciechocinku a w Płocku – dawka historii w Katedrze, Muzeum Żydów Mazowieckich i Wieży Ciśnień oraz dawka sztuki w Muzeum Art Déco.

Opiekunowie:
Jadwiga Szczepkowska,
Jolanta Ciszkowska,
Urszula Ziemak

Wycieczka do Torunia (07.09.2023)