Konkurs piosenki anglojęzycznej

W naszej szkole odbyła się już X edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej Valentine ‘s Song. Jak co roku młodsze koleżanki i koledzy z podstawówki mogli pochwalić się swoimi muzycznymi talentami. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Tatiana Mamontow – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej, Anna Cichocka – studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, oraz Renata Zwierz-Brzostek – nauczycielka języka angielskiego z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

Podczas występów komisja oceniała dobór repertuaru, poprawność językową oraz wymowę, interpretację, walory głosowe uczestników, muzykalność, poczucie rytmu, a także ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie wywalczyli wspaniałe nagrody, m.in. przenośne głośniki bluetooth, słuchawki oraz wiele przydatnych gadżetów. Nagrody zostały ufundowane przez: Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka – Wojciecha Zarzyckiego,
English Tutor – szkoła języka angielskiego, NIKKO SUSHI Ostrołęka.

Pierwszą nagrodę otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych – Julia Mikulska. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Puchalska, również z Łysych, trzecie miejsce – Klaudia Bednarczyk, uczennica Szkoły Podstawowej w Olszewie Borkach. Wyróżnieni w konkursie zostali: Filip Roziecki z Zespołu Placówek Oświatowych im. Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle i Wiktoria Cichowska, reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy i życzymy dalszych sukcesów! Konkurs zorganizowały nauczycielki z I Liceum Ogólnokształcącego Katarzyna Chrostek, Kinga Zyskowska, Katarzyna Artemiuk, Barbara Plaga i Renata Zwierz-Brzostek.

Konkurs piosenki anglojęzycznej (13.02.2024)